Novembar 2019.

. . .

2.-3. novembar 2019.
Fruška Gora

PD „Žeželj“, Kragujevac, organizator i vodič Nataša Cvetković

Резултат слика за fruska gora

. . .

Nedelja 3. novembar 2019.
Nepokorena Gruža

PD „Kamenac“, Gruža

Резултат слика за gruža u jesen

. . .

Sreda, 6. novembar 2019. g.

Redovni sastanak PD „Žeželj“, sreda, OŠ “Milutin i Draginja Todorović“ u Kragujevcu sa početkom u 19:30h.

E-mail: pdzezeljkg@gmail.com Kontakt: 0642183412 https://www.facebook.com/pg/planinarsko.zezelj/

. . .

Subota 9. novembar 2019.
Ovčar i Kablar, republička akcija

PK „Železničar“, Beograd

Резултат слика за Ovcar i Kablar

. . .

Nedelja 10. novembar 2019.
Kosmaj

PD „Žeželj“, Kragujevac, Nemanja Rebić i Dragan Marjanović

Резултат слика за planina Kosmaj

. . .

Sreda, 13. novembar 2019. g.

Redovni sastanak PD „Žeželj“, sreda, OŠ “Milutin i Draginja Todorović“ u Kragujevcu sa početkom u 19:30h.

E-mail: pdzezeljkg@gmail.com Kontakt: 0642183412 https://www.facebook.com/pg/planinarsko.zezelj/

. . .

Nedelja 17. novembar 2019.
Putevima Srpskih ratnika

PK „Železničar“, Kraljevo

Резултат слика за putevima srpskih ratnika

. . .

Sreda, 20. novembar 2019. g.

Redovni sastanak PD „Žeželj“, sreda, OŠ “Milutin i Draginja Todorović“ u Kragujevcu sa početkom u 19:30h.

E-mail: pdzezeljkg@gmail.com Kontakt: 0642183412 https://www.facebook.com/pg/planinarsko.zezelj/

. . .

Nedelja 24. oktobar 2019.
Šoš, Oman, Čoka unuk, Homoljske planine
PD „Žeželj“, Kragujevac

Udaljenost od Kragujevca 130 km. Planirani polazak kod Krsta u 7:00. Vreme potrebno za putovanje je oko 2h. Planirani povratak u Kragujevac do 20:00.

Plan akcije. Dolazak do polazne tačke (13 km iza Žagubice na glavnom putu za Bor) oko 09:00. Nakon pripreme, oko 09:30,  polazak ka Omanu (ili Čoka Drmoksa), od koga nas deli 5km. U početku staza ima blagi nagib, nakon čega se na kratko spušta. Posle Kurmatura Mare, opet vodi uzbrdo, do vrha Šoš (888m) i dalje na vrh Oman (962m) koji se nalazi na trećini planiranog puta. Ali, s obzirom na blagost terena kojim se krećemo i lepotu pitomog krajolika, što ovu akciju čini veoma pitkom za sve kategorije ljubitelja prirode, izgledaće vam kraće. Oman je „čudan“, nekima mističan vrh, sa više naziva, što ste možda već primetili ako ste gledali kartu, ali je retko posećivan, što je čudno s obzirom da ceo predeo pruža beskrajne mogućnosti za prijatne, opuštajuće šetnje. Sa vrha se spušatmo se do rečice po imenu Lipa na nekih 525 m n.v.. Nakon što pređemo reku očekuje nas poslednji uspon do vrha, tako da u nastavku sledi  uspon na vrh Čoka Unuk (741m) i dalje, istoimenim grebenom, do cilja, tj. asfalta, gde će čekati prevoz.

Staza je dužine oko 13 km sa ukupnim usponom od oko 600 m.  Staza je srednje teška do laka. Nije tehnički zahtevna za peščenje i većim delom vodi preko livada i šumskih puteva. Očekivani završetak pešačenja je oko 16:00. Po završetku akcije sledi vožnja do banje Ždrelo ili restorana na vrelu Mlave, gde je planiran kraći predah, pre povratka u Kragujevac.

Prijave i dodatne informacije Nataša Cvetković 0600456492

. . .

Sreda, 27. novembar 2019. g.

Redovni sastanak PD „Žeželj“, sreda, OŠ “Milutin i Draginja Todorović“ u Kragujevcu sa početkom u 19:30h.

E-mail: pdzezeljkg@gmail.com Kontakt: 0642183412 https://www.facebook.com/pg/planinarsko.zezelj/

. . .

Opšte napomene

Na akcijama mogu učestvovati planinari, članovi PSS, ili članovi inostranih klubova članova saveza priznatog od UIAA, sa urađenim lekarskim pregledom i sa uplaćenom članarinom za 2019. godinu, što potvrđuju planinarskom, članskom karticom prilikom prijave. Takođe na akciji mogu učestvovati i lica za koje je pokrenut postupak prijema u članstvo (lica koja su potpisala pristupnicu, evidencioni list i izjavu o odgovornosti da na akciju idu na sopstvenu odgovornost).

Oprema: odgovarajuća za akciju i vremenske uslove. (Planinarske cipele, zaštita od vetra, sunca i kiše, polar duks, kamašne, planinarski štapovi, zaštitna krema od UV zračenja, rezervna suva garderoba i laka obuća koja može ostati u prevozu do povratka sa staze, lampa sa rezervnim baterijama, pozitivno raspoloženje.) Hrana i voda iz ranca za celodnevni boravak u prirodi.

Akcije se odvijaju u skladu sa „Pravilnikom o bezbednosti i odgovornosti u izvođenju planinarskih aktivnosti“ PSS-a. Svi planinari učestvuju na sopstvenu odgovornost. Svaki planinar je dužan da ponese ličnu kartu, zdravstvenu knjižicu i planinarsku knjižicu sa plaćenom članarinom za 2019. godinu. Vodič u skladu sa pravilnikom o izvođenju planinarskih  akcija PSS-a, zadržava pravo izmene plana u slučaju nepredviđenih okolnosti. Organizator i vodič na stazi ne snose odgovornost za eventualne povrede i nesrećne slučajeve izazvane samovoljom pojedinaca, nesreće izazvane zdravstvenim problemima, kao i za nesreće izazvane pod dejstvom alkohola i drugih nedozvoljenih supstanci, ne odgovaraju za učesnike koji krenu na stazu samostalno, pre ili nakon oranizovanog polaska, kao i za učesnike koji odaberu neki drugi pravac uspona i silaska.

Sve informacije i programi u vezi sa sa aktivnostima našeg Društva, objavljenih na ovom sajtu, namenjeni su samo članovima našeg Društva i članovima planinarskih organizacija učlanjenih u Planinarski savez Srbije.

. . .

Category : Novembar